Aktualności

Staniszewski&Wspólnicy - Kancelaria Prawna

Śpieszymy poinformować o tym, iż nawiązaliśmy współpracę z RPMS Kancelaria Prawna Staniszewski&Wspólnicy, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem branży e-commerce oraz sektora IT.

Doświadczona i szeroka kadra pozwala na świadczenie pełnego wsparcia prawnego, od ochrony marki, poprzez przekształcenia spółek, jak i windykację aż po pomoc dla podmiotów z sektora transportowego, rolno-żywnościowego i budowlanego. RPMS posiada placówki w największych polskich miastach, działając nie tylko w kraju, ale także globalnie, wspomagając przedsiębiorców działających w skali międzynarodowej.

Więcej informacji:
www.rpms.pl

------------------------------------------------------------

Sekcje sportowe dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami PP

Ruszamy ze sportem! Harmonogram sekcji sportowych dla studentów i doktorantów PP w roku akademickim 2021/2022:
- Tenis stołowy: poniedziałek, godzina 17:00-18:30, Hala Sportowa PP (ul. Piotrowo 4)
- Kręgle/Bowling: poniedziałek, godzina 18:30-20:00, Hala Sportowa PP (ul. Piotrowo 4)
- Pływanie: wtorek, godzina 19:00-20:30, Basen Posnania (ul. Słowiańska 78)
- Tenis ziemny: piątek, godzina 12:30-14:00, Korty tenisowe PP (obok Hali Sportowej PP)

Serdecznie Was zapraszamy! Czekamy na Ciebie.

Sekcje sportowe.

------------------------------------------------------------

Spotkanie Świąteczne Nieprzeciętnych

Poniedziałek, 6 grudzień 2021r, godz. od 18:30 do 21:30.
W programie:
- opowieści o górskich i sportowych emocjach
- integracja przy poczęstunku sympatyków, działaczy, przyjaciół
- nieprzeciętna świąteczna niespodzianka...

Jeszcze do nas nie trafiłaś/-łeś? Jak masz czas w mikołajkowy wieczór, to śmiało przybywaj! Spotkanie ma charakter "luźny". Mile widziany akcent świąteczny w ubiorze :) :) Widzimy się i do zobaczyska, hoł, hoł!

Sekcje sportowe.

------------------------------------------------------------

IMP AZS w Tenisie stołowym - Gdańsk 2021 ... czyli nieprzeciętne sportowe chwile.

Rozgrywki w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS (IMP AZS) rozpoczęły się 27 listopada 2021r w niesamowitym klimacie malowniczego miasta Gdańsk. W turnieju udział wzięło aż 77 zawodników z 26 jednostek AZS! Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć reprezentacji KU AZS Politechniki Poznańskiej :). Trzy osobowa ekipa wraz z trenerką zameldowała się dzień przed – w piątek w hotelu Galion (ośrodek AZS, Górki Zachodnie).

Kolejnego dnia od godz. 10:00 rozpoczęliśmy turniejowe zmagania w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego (PZTS). Sportowym emocją nie było końca. Każdy z naszej trójki rozegrał mecze grupowe oraz finałowe. Nie zabrakło nawet „bratobójczego” pojedynku PP – Sławek i Dominik rozstawieni byli w tej samej grupie. Z uśmiechami na twarzach rozegrali tę batalię, powtarzając techniki ćwiczone podczas treningów – Sławek okazał się lepszy. Rozgrywając wszystkie swoje mecze zajął 2 miejsce, dumnie stając na podium. „Kopiuj i wklej” zrobił nasz nieprzeciętny Kuba, zgarniając srebrny medal i pucharowe trofeum.
...

Artykuł i galeria zdjęć.

------------------------------------------------------------

Obóz sportowy w górach dla studentów i doktorantów PP

Postawiliśmy na integrację naszego środowiska akademickiego. W obozie sportowym uczestniczyli studenci/doktoranci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz koleżanki i koledzy nie posiadający tego dokumentu… a wszystko zaczęło się wczesnym rankiem, piątkowego dnia listopada (dokładnie 19.11.2021r). Dla niektórych bardzo wczesnym :) ...rozkład pociągu nie był "sprzymierzeńcem" dla śpiochów, a punktualność - niczym w szwajcarskim zegarku zaskoczyła nie jedną zaspaną duszę. Poznań opuściliśmy co do minuty o 6:43.

Podczas długiej podróży - pendolino to to nie było, mieliśmy czas na zregenerowanie sił po nocnym pakowaniu (skrupulatność co niektórych lub brak zdecydowania co do ilości koszulek - Dominik), a także na poznanie się bliżej. Przydział pokoi rozstrzygnął się przed stacją końcową. Malownicza sceneria Karpacza urzekła nas w bezpośredniej drodze do hotelu. Co niektórzy od razu pobiegli do hotelowego basenu, głodomory poszły "coś" zjeść, a fani bilarda oraz piłkarzyków rozgrywali mecze. Tak minął nam czas do kolacji, po której został omówiony plan kolejnego dnia i zasygnalizowana godzina zbiórki.

Sobota była dniem ataku na szczyt... Czyżby? Do końca tego nie wiedzieliśmy, chociaż większość miała tę myśl w serduchu od rozpoczęcia śniadania. Przewodnik zachowawczo powiedział, że decyzja będzie zależała od warunków pogodowych i od tempa naszego marszu szlakiem górskim. Pogoda tego dnia była po naszej stronie mocy :) Malowniczym szlakiem dotarliśmy do Strzechy Akademickiej, a następnie ...tak, w kierunku szczytu - Śnieżka. Udałooo się! Widoki były nieziemskie - dzięki tej pogodzie, po naszej stronie mocy :). Foteczki i filmiki został zachowane, bądź od razu "poszły na" fejsa...

Artykuł i galeria zdjęć.

------------------------------------------------------------

Zebranie Stowarzyszenia

Poniedziałek, 8 listopad 2021r, godz.17:00, Hala Sportowa PP (ul. Piotrowo 4).
- profity i zniszki dla nowych oraz aktualnych członków
- prezentacja aktualnych ofert sportowych i wyjazdowych
- prezentacja nieprzeciętnego pakietu pomocowego na czas trwania studiów
- możliwość zapisania się na darmowy Obóz w Karpaczu na miejscu! - dla spóźnialskich w ramach wolnych miejsc jak będą (rekrutacja do 05.11.br)

Widzimy się i do zobaczyska!

Kontakt do Nas.

------------------------------------------------------------

Bezpłatne zajęcia z języka obcego dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami PP

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z języka obcego dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami PP.

Kursy dostosowane do szczególnych potrzeb słuchaczy, będą prowadzone przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej głównie przy wykorzystaniu metody komunikatywnej. Będzie kładziony nacisk na praktyczne wykorzystanie języka w życiu prywatnym i zawodowym, w mowie i piśmie, przy użyciu również najnowszych trendów w nauczaniu. W trakcie kursów przygotowujących do zdobycia certyfikatów słuchacze uzyskują nie tylko kompetencje językowe, ale poznają również strategie uczenia się i rozwiązywania testów i zadań.
Oferta obejmuje kursy: tematyczne, języka specjalistycznego, języka ogólnego przygotowujące do certyfikatów: ACERT, FCE, CAE, BULATS, LCCI, ZD, ZMP, ZDfB konwersatoryjne, na zamówienie.

ZGŁOSZENIA: formularz dostępny w systemie eStudent, w zakładce "Wnioski".
Kontakt: bon@put.poznan.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 22.10.2021r.

Język obcy.

------------------------------------------------------------

Spływ kajakowy dla studentów i doktorantów PP

Postawiliśmy na integrację naszego środowiska akademickiego. W spływie kajakowym uczestniczyli studenci/doktoranci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz koleżanki i koledzy nie posiadający tego dokumentu… a wszystko zaczęło się rześkiego piątkoweg przedpołudnia 17 września 2021.

Artykuł i galeria zdjęć.

------------------------------------------------------------

Szkolenie żeglarskie dla studentów i doktorantów PP

Postawiliśmy na integrację naszego środowiska akademickiego. W szkoleniu uczestniczyli studenci i doktoranci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz koleżanki i koledzy nie posiadający tego dokumentu. Dwudniowym (1 i 2 września) emocją żeglarskim nie było końca. Mieliśmy zapewnione: szkolenie praktyczne na jachcie kabinowym pod okiem instruktora oraz posiłek.

Artykuł i galeria zdjęć.

------------------------------------------------------------

Projekt pn. „Politechnika Poznańska uczelnią otwartą dla wszystkich” - Działania edukacyjne dla studentów i doktorantów PP

Studentko, Studencie, Doktorantko, Doktorancie w ramach realizacji projektu „Politechnika Poznańska uczelnią otwartą dla wszystkich”, na lata 2021 -2023 jest zaplanowany dla Was blok aktywności sportowych.

Artykuł.

------------------------------------------------------------

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS - cykl ogólnopolskich zawodów sportowych

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu w środowisku akademickim. Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni wyższych. Jego celem obok organizacji i przeprowadzenia rozgrywek jest jak najszersza integracja ww. społeczności.
logo IMP AZS
Studentko, Studencie, Doktorantko, Doktorancie. Dołącz do największej społeczności AZS i trenuj z nami dyscypliny sportowe.
Dyscypliny sportowe w ramach IMP AZS to:
1. Badminton.
2. Boccia.
3. Bowling.
4. Goalball.
5. Pływanie.
6. Strzelectwo.
7. Szachy.
8. Tenis stołowy.

O każdej dyscyplinie sportowej, również paraolimpijskiej przeczytacie tu: Kliknij Tu !!!

WAŻNE! Biorąc udział w cyklu zawodów sportowych (IMP) zyskujesz: (a) inwestujesz w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, (b) możliwość ubiegania się o stypendium sportowe, (c) pierwszeństwo uczestnictwa w obozach sportowych organizowanych przez PP, (d) wspólną integrację i wymianę doświadczeń z osobami z całej Polski.

Wszystkie terminy oraz aktualności pojawiać się będą na stronach Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS, Stowarzyszenia „Nieprzeciętni” oraz w mediach społecznościowych.

Śledż nas na FB: Kliknij Tu !!!

Masz pytania, pisz śmiało: Kliknij Tu !!!

------------------------------------------------------------

Warsztaty rozwoju kompetencji i umiejętności z zakresu dietetyki dla studentów i doktorantów PP

Warsztaty mały na celu upowszechnianie kultury i aktywności fizycznej wśród studentów i doktorantów z niepełnosprawnością Politechniki Poznańskiej. Odbyły się w formie zdalnnej 28.04.2021r. w godzinach 10:00-14:00.

Artykuł.

------------------------------------------------------------